یک مصاحبه ای کوتا با مهران مدیری

یک مصاحبه ای کوتاه با مهران مدیری

تبلیغات

یک مصاحبه ای کوتاه با مهران مدیری

مهران مدیری در بخشی از ویدئو آرت دچار به کارگردانی بهاره افشاری بازیگر سینما و تلویزیون، صحبت‌هایی درباره زندگی شخصی و حاشیه‌های فعالیت‌هایش مطرح کرده است.

 

مدیری در ابتدای این مستند گفت مردم دوست دارند درباره زندگی شخصی کسانی که کار هنری می‌کنند بدانند. اما به نظرم دلیلی ندارد کسی از زندگی شخصی یک هنرمند خبر داشته باشد. هر چند برای مردم جذاب باشد، اما کمکی به آن هنرمند و مردم نمی‌کند.

 

او درباره سیاست‌زدگی فضای کشور، بیان کرد

مشکل ما این است که جامعه‌مان سیاسی و سیاست‌زده است یعنی از هر حرکت و اثری تلقی سیاسی می‌شود. همیشه از هر کاری که کردم تعبیر سیاسی شده چه این سمتی چه آن سمتی. اما هرگز هدف سیاسی نداشته‌ام ممکن است گاهی حرف اجتماعی یا فرهنگی تند زده شده باشد، اما هیچ وقت سیاسی نبوده. من هیچ وقت جهت مشخص سیاسی نداشتم. چون اصلا در فکرم نبود که از کارم منظور سیاسی برسانم. ولی وقتی دیدم این واکنش ها به وجود می‌آید، از یک جا دیگر مواظب شدم و مواظبت کردم که از کارهایم تعبیر سیاسی نشود. هیچ کاری نمی‌شود و هر کاری بکنیم تعبیر سیاسی دارد و دیگر از دست مان خارج شده.

مدیری در مورد قضاوت هایی که نسبت به او می شود گفت

اصلا برایم مهم نیست که قضاوت بشوم. چه در نقد آثار هنری، چه نظرات منتقدین، چه قضاوت‌های خیلی از مردم و چه در زندگی شخصی و مسایل مالی و روابط اجتماعی. به این دلیل که اگر شما بخواهید برای این موضوع وقت بگذارید، در جامعه‌ای زندگی می‌کنید که تمام انرژی‌تان باید صرف این قضاوت‌ها بشود. به  همین دلیل فضای مجازی ندارم چون مدام باید چک کنم که چه خبره و راجع به من چی می‌گویند  و این شده همه زندگی یک عده که راجع به آنها چه می‌گویند! و همیشه یا اندوهگین‌اند یا خوشحال و اصلا حالت نرمال طبیعی ندارند. با قضاوت‌های خوشحال و با قضاوت‌ها ناراحت می‌شوند.

تبلیغات

مطالب مرتبط

نویسنده مطلب: Majid_Gh18

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *